Idősek napi köszöntő PDF Nyomtatás E-mail
Facebook

Nagy szeretettel és tisztelettel köszöntöm Anarcs Község Önkormányzata nevében községünk 60 év feletti lakosait! Amikor közeledik a karácsony és a karácsonyi angyalok a földre szállnak, bekopogtatnak minden házba, megszólítanak mindent embert, kicsit és nagyot, akkor válik igazán fontossá, hogy meghalljuk a kopogtatást és bebocsássuk szívünkbe az angyalokat.
Az angyalok kopogtatása lehet egy jó szó, egy hálás mosoly, s a karácsonyi angyalok szava volt az a meghívó is, amit az idősek napi ünnepségre küldtünk. Hogyan lesz egy darab papírból angyali üzenet?
Csakis úgy lehet azzá, ha a papírra írt betűk tartalma az őszinte és szívből jövő gondoskodás, szeretet.
Ilyenkor karácsony táján minden ember számára a legfontosabbá a családja válik. Családba születünk, családban nevelkedünk fel, s a legtöbb embernek megadatik, hogy ő maga is családot alapítson, gyermekei, unokái, a szép hosszú életet megélőknek dédunokái netalán még ükunokái is legyenek. A család, a szülő, a gyermek szeretete ott van minden pillanatunkban, ott van minden eseményben. Igaz az élet pillanatai nemcsak a szeretetről szólnak. Ott van benne a tanulás, a munka otthon és a munkahelyen, a küzdelmek, a betegségek, a nehézségek, a megvalósult és soha be nem teljesedő álmok. A hétköznapok sokszor a monotonná váló munkát jelentik számunkra, csak azt érezzük, hogy dolgozunk, szaladunk azért, hogy eltartsuk a családunkat, felneveljük, és becsülettel taníttassuk a gyermekünket, hogy még az unokáinkat is segítsük. Közben elszaladnak az évek, a dolgos kezek már kevésbé gyorsak, a szaladó fürge lábak már nem bírják a sietséget, de a szív, a lélek fiatal tud maradni, ugyanúgy, sőt még jobban tud szeretni. Az idős emberek lelkében ott van a gondoskodás, a féltés, a segíteni akarás, a másokért való aggódás. Gondolataikban állandóan jelen van; mit tudok segíteni a gyermekemnek, unokámnak.
A karácsonyi angyalok hangja most nekünk csilingeli, hogy jussanak eszünkbe azok, akik felneveltek, akik munkára és becsületre tanítottak bennünket, akiknek oly fontosak vagyunk mi gyermekeik, unokáik, hogy sokszor önmagukról meg is feledkeznek.
De mi nem feledkezhetünk meg községünk idős polgárairól a hétköznapokban sem, és most sem, amikor az adventben a szeretet, a másokra való odafigyelés válik a legfontosabbá.
Az Önkormányzat - hála a gondos és takarékos gazdálkodásnak -, közös ebéden látja vendégül idős lakosait és az idén is meg tudja ajándékozni a település 60 év feletti lakóit ajándékutalvánnyal és ajándékcsomaggal, melyben a karácsonyi szaloncukor mellett megtalálják a Béres Rt. ajándékát egy-egy üveg Béres cseppet, melyet mint minden évben most is ifjú Béres József küldött, aki községünkben született, és akinek ma is fontosak az itt élő emberek.

Amikor a község idős lakóit ünnepeljük, a karácsonyi angyalkák megnyitják a szívünket és megnyitják a szánkat is, hogy élőszóban is meg tudjuk köszönni azt a sok fáradozást, aggódást, munkát, szeretetet, szép pillanatot, amit kaptunk Tőletek, Önöktől kedves Időseink!

A karácsonyi angyalok ma elhozták nekünk a szépen csengő a szavakhoz az igazi szeretetet, az aggódást és hálát, melyet köszönetünkkel együtt őszintén nyújtunk át a megjelenteknek. Anarcs Község Önkormányzata nevében kívánom jusson be köszönetünk a szívekbe, lelkekbe, maradjon meg az adventi napokban, s hozzon áldott karácsonyi ünnepet és békés, boldog, minden jóban bővelkedő új esztendőt minden kedves ünnepeltünknek. 

 

Fizetési számlaszámaink

Költségvetési főszámla:
11744034-15403746

Helyi iparűzési adó:
11744034-15403746-03540000

Gépjárműadó:
11744034-15403746-08970000

Késedelmi pótlék:
11744034-15403746-03780000

Egyéb bevétel:
11744034-15403746-08800000
(pl. mezőőri járulék)

Talajterhelési díj:
11744034-15403746-03920000

Illeték:
11744034-15403746-03470000

Bírság és végrehajtási költség:
11744034-15403746-03610000

Termőföld bérbeadásából származó jövedelem:
11744034-15403746-08660000

Az E-önkormányzat portál elérhető
az alábbi címek bármelyikén:
https://eonkormanyzat.gov.hu
https://e-onkormanyzat.gov.hu
https://ohp.asp.lgov.hu

ugyintezes kicsi

logo njt

Sertéstartók figyelmébe!

pigIsmételten felhívom a sertéstartó gazdák figyelmét, hogy vaddisznóban bejelentett afrikai sertéspestis megbetegedések miatt fokozott figyelmet kell fordítani a fertőzött területen a sertésállományok védelmére.

Bővebben...

Sertés pestises határozat
LETÖLTÉSE

Sertés pestises MÓDOSÍTOTT
határozat LETÖLTÉSE

Tűzvédelem

Első fokon eljáró tűzvédelmi hatóság:
+36 45 506 020

Katasztrófavédelem tájékoztatója.

Alpolgármesteri ügyfélfogadás

Az önkormányzat SZMSZ-ének 29.§ (2) bekezdése szerint :”Az alpolgármester ügyfélfogadást tart: minden hónap második szerdáján 14.00-16.00 óráig”

Tájékoztatjuk a Tisztelt Lakosságot, hogy augusztus hónapban az alpolgármester ügyfélfogadása augusztus 19-én kerül megtartásra az alpolgármester előre nem várt elfoglaltsága miatt.

Megértésüket köszönjük!

Ebzárlat és legeltetési TILALOM!

ebzarlat

Koronavírus HÍREK

koronavirus

koronavirus1

koronavirus2

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
tájékoztatója:

Agrarkamara

Körzeti Megbízotti tájékoztató

Tájékoztatom a tisztelt lakosságot, hogy az Anarcs Körzeti Megbízotti csoport közvetlen szolgálati elérhetősége: +36/30-297-6623 normál perc díjas mobiltelefonszám.

Csoport és tagjai:

Pap, Nyírlövő, Lövőpetri - Pokol Attila r. zls.
Anarcs, Szabolesbáka - Kovács Tibor r. ftzls.
Jéke - Orosz Zoltán r. ftönn.
Fényeslitke - Szabó Róbert r. tzls.

Bővebben..

Ma 2020. október 22., csütörtök, Előd napja van. Holnap Gyöngyi napja lesz!

banner-270

Az ebtartás szabályai

images

 

ELOLVASOM!

Községünk jeles épületei

Látogatottság

mod_vvisit_counterMa:60
mod_vvisit_counterTegnap:99
mod_vvisit_counterEzen a héten:421
mod_vvisit_counterMúlt héten:644
mod_vvisit_counterEbben a hónapban:2372
mod_vvisit_counterMúlt hónapban:5079
mod_vvisit_counterÖsszes:495409

Dátum: 2020-10-22 14:51