Óvodánk eseményei PDF Nyomtatás E-mail
Facebook

A mi óvodánk érzelmi anyaöl, ahol derűs, egyenletes, ráérős és ritmikus az élet. A gyermekek a nap nagy részét szabad játékkal töltik, amely által képességeikhez mérten fejlődnek testi, verbális, értelmi és szociális képességeik. A beszoktatás nehézségein túl vagyunk, már csak néha fordul elő egy kis pityergés.


A siker érdekében igyekeztünk valamennyi gyereket a lehető leghamarabb megismeri, hogy biztonságérzetet, szeretetet, nyugalmat tudjunk adni.
Gyerekeink óvodai élete tartalommal telített, amely megalapozza a ráépülő életkor minőségét. Naponta hallgatnak mesét, rendszeresen mondókáznak, verselnek, énekelnek. Folyamatosan lehetőségük van a rajzolásra, festésre, mintázásra és egyéb kézimunkázásra, valamint minden nap mozognak, lehetőség szerint a szabadban. A mindennapokat változatossá teszi a bérletes színházlátogatás Kisvárdába, az óvodába látogató társulatok bábelőadása, valamint a 3D mozifilm megtekintése. Ezek az alkalmak a gyerekek színházkultúráját, anyanyelvi nevelését is fejlesztik.
A középső csoportban zene-ovi, a nagycsoportban néptánc és fit-ball, a középső és nagycsoportban hitoktatás van heti egy alkalommal. A beszédhibás és fejlesztésre szoruló gyerekekkel logopédus és fejlesztő pedagógus foglalkozik. Az egészség megőrzése, illetve a légzés javítása érdekében rendszeresen használjuk az elkészült só-szobánkat.
Az ősz idén is bőkezűen mérte a természet kincseit. Sétáink alkalmával lehetőségünk adódott a folyamatos megfigyelésre, és ez által rácsodálkoztattuk a gyerekeket a természet szépségeire. Terméseket, falevelet gyűjtöttünk, amelyből barkácsoltunk, ötletes bábokat készítettünk. A sok-sok tapasztalatszerzés, egyénileg és együttesen lehetőséget adott arra, hogy a természet védelmére és szeretetére neveljük őket. Óvodásainkkal almaszedésen vettünk részt, miközben sokrétű ismerettel gazdagodtak. A helyszínen kis komplex tevékenységet is rögtönöztünk: éneklést, mondókázást, verselést, almakóstolást, ami a lelkesedésükről, jókedvükről adott bizonyságot. Élményeiket az óvodában ábrázolási technikákkal, eszközökkel fejezték ki.
November 8-án, a hagyományokhoz híven újra táncos mulatságra, óvodánk Ovi – Gálájára hívtuk a szülőket, vendégeket. Rendezvényünk bevételét mozgásos udvari játékok vásárlására fordítjuk. A támogatást ezúton is köszönjük.
November végén a középső és nagycsoportos gyerekekkel látogatást tettünk a Tesco áruházba. Fehér kötényben és sapkában bepillantást nyerhettek az áruház életébe és kipróbálhatták a beléptetési kaput és a targoncát, ami új élményekhez, tapasztalatokhoz juttatta őket.
Óvodánkban évek óta nagy figyelmet fordítunk a népi hagyományok ápolására. A hónapok közül a december az a hónap, amelyet a gyermekek a legjobban szeretnek. Az elejétől a végéig a boldog izgalommal járó tevékeny várakozás és ünneplés hangulata járja át. Gyakran mondogatják: „Hányat alszunk Mikulásig, karácsonyig, hóhullásig?” Számlálgatják az éjeket, amelyek szerencsére éjről éjre kevesebbek, s az álmaik egyre szebbek, színesebbek, havasabbak. December 6-án az iskolás gyerekek kíséretében az óvodánkba is ellátogat a Mikulás. Az iskolások műsorral kedveskednek, majd az óvodások korcsoportonként dalokkal, versekkel köszöntik a Mikulást, aki csomaggal ajándékozza meg őket. A Mikulás távozása után az ünnepvárás hangulata fokozódik. A gyerekekkel közösen díszítjük az óvodát. Sokat beszélgetünk a családról, a szeretetről és az összetartozásról. A gyermekmunkák, a tanult versek, dalok, a feldolgozott karácsonyi történetek, az ajándékkészítés által a gyermekek érzelmileg egyre jobban ráhangolódnak az ünnepre.
Az Adventi készülődés tetőpontjaként közös fát állítunk és feldíszítjük azt. Csoportonként méltatjuk az ünnepet és a fa szépségét, majd a dolgozók bábelőadásával, édességcsomaggal és játékkal ajándékozzuk meg a gyerekeket.
Sajó Sándor Karácsonyi ének c. verséből idézve kívánok a Czóbel Minka Óvoda kis lakói és dolgozói nevében: Áldott, békés karácsonyi ünnepeket és boldog új esztendőt!

„Óh, szállj le hozzánk égi angyal, Óh, jöjj kis Jézus s légy velünk,És igazságot hozz magaddal, És jóságot hozz nekünk, –Hogy szent nevedet áldva – áldjuk, Hozz hírt, amelynek hallatáraItt minden szemek fölragyognak,Hozz boldog karácsonytÉs áldd meg az egész világot!”

 

Fizetési számlaszámaink

Költségvetési főszámla:
11744034-15403746

Helyi iparűzési adó:
11744034-15403746-03540000

Gépjárműadó:
11744034-15403746-08970000

Késedelmi pótlék:
11744034-15403746-03780000

Egyéb bevétel:
11744034-15403746-08800000
(pl. mezőőri járulék)

Talajterhelési díj:
11744034-15403746-03920000

Illeték:
11744034-15403746-03470000

Bírság és végrehajtási költség:
11744034-15403746-03610000

Termőföld bérbeadásából származó jövedelem:
11744034-15403746-08660000

Az E-önkormányzat portál elérhető
az alábbi címek bármelyikén:
https://eonkormanyzat.gov.hu
https://e-onkormanyzat.gov.hu
https://ohp.asp.lgov.hu

ugyintezes kicsi

logo njt

Sertéstartók figyelmébe!

pigIsmételten felhívom a sertéstartó gazdák figyelmét, hogy vaddisznóban bejelentett afrikai sertéspestis megbetegedések miatt fokozott figyelmet kell fordítani a fertőzött területen a sertésállományok védelmére.

Bővebben...

Sertés pestises határozat
LETÖLTÉSE

Sertés pestises MÓDOSÍTOTT
határozat LETÖLTÉSE

Tűzvédelem

Első fokon eljáró tűzvédelmi hatóság:
+36 45 506 020

Katasztrófavédelem tájékoztatója.

Alpolgármesteri ügyfélfogadás

Az önkormányzat SZMSZ-ének 29.§ (2) bekezdése szerint :”Az alpolgármester ügyfélfogadást tart: minden hónap második szerdáján 14.00-16.00 óráig”

Tájékoztatjuk a Tisztelt Lakosságot, hogy augusztus hónapban az alpolgármester ügyfélfogadása augusztus 19-én kerül megtartásra az alpolgármester előre nem várt elfoglaltsága miatt.

Megértésüket köszönjük!

Ebzárlat és legeltetési TILALOM!

ebzarlat

Koronavírus HÍREK

koronavirus

koronavirus1

koronavirus2

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
tájékoztatója:

Agrarkamara

Körzeti Megbízotti tájékoztató

Tájékoztatom a tisztelt lakosságot, hogy az Anarcs Körzeti Megbízotti csoport közvetlen szolgálati elérhetősége: +36/30-297-6623 normál perc díjas mobiltelefonszám.

Csoport és tagjai:

Pap, Nyírlövő, Lövőpetri - Pokol Attila r. zls.
Anarcs, Szabolesbáka - Kovács Tibor r. ftzls.
Jéke - Orosz Zoltán r. ftönn.
Fényeslitke - Szabó Róbert r. tzls.

Bővebben..

Ma 2020. október 21., szerda, Orsolya napja van. Holnap Előd napja lesz!

banner-270

Az ebtartás szabályai

images

 

ELOLVASOM!

Községünk jeles épületei

Látogatottság

mod_vvisit_counterMa:58
mod_vvisit_counterTegnap:151
mod_vvisit_counterEzen a héten:320
mod_vvisit_counterMúlt héten:644
mod_vvisit_counterEbben a hónapban:2271
mod_vvisit_counterMúlt hónapban:5079
mod_vvisit_counterÖsszes:495308

Dátum: 2020-10-21 15:19