Anarcsi református egyházközösség PDF Nyomtatás E-mail
Facebook

Községünk Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, Kisvárdától 4 km-re helyezkedik el. A református gyülekezet mintegy 1000 tagot számlál. A képen az egyházközség ősi neogótikus stílusban épült temploma látható. Ha többet akarsz megtudni egyházközségünk történetéről és életéről, kérlek, kattints a megfelelő alfejezetre!

Az egyházközség története

A községben református, római és görög katolikus gyülekezetek élnek. A református egyházközség történetét az 1700-as évekig tudjuk visszavezetni. Az anarcsi református egyházközség a bákai (Szabolcsbáka) anyaegyháznak volt filiája, melytől a XVIII. század végén különvált és önálló gyülekezetté alakult, amely napjainkig mind az egyháztagok számában mind a hitélet terén növekedett.

A gyülekezet egyik büszkesége a műemléktemploma, amely eredetileg katolikus templom volt és a XIII. században épült. A jelenleg is álló épület a XIII. századi Szent Péter apostol templom falait felhasználva épült a XV. század közepén későgótikus stílusban. Tornya és a templombelső berendezése a XIX. század derekán készült.

A gyülekezet jelenleg mintegy 1000 egyháztagot számlál, melyet a 12 főből álló presbitérium és a lelkipásztor kormányoz. A gyülekezetben nemrég volt lelkészváltás, melynek során Vincze András, aki 1996-2002 között volt a gyülekezet lelkipásztora, átadta a lelkészi hivatalt és a templom kulcsait Diák Péternek, aki 2002. áprilisától a gyülekezet megválasztott lelkipásztora.

Az egyházközségben élénk gyülekezeti élet folyik. Évente kb. 10-15 keresztelés, 2-3 esketés és 10-15 temetés van. Alkalmaink a kazuális alkalmakat nem tekintve a vasárnap délelőtti és délutáni istentisztelet, a gyermekistentisztelet, a szerdai felnőtt bibliaóra és a szombati ifjúsági óra. Ezek mellet az iskolában rendszeresen tartunk vallásórákat.


Kapcsolat: Diák Péter
Cím: 4546 Anarcs, Kossuth u. 35.
Telefon: 06-20/324-6078
Fax: 06-45/404-035
E-mail:  Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

<<ANARCSI REFORMÁTUS EGYHÁZKÖZSÉG honlapja>>

 
Ma 2020. február 22., szombat, Gerzson napja van. Holnap Alfréd napja lesz!

Az E-önkormányzat portál elérhető
az alábbi címek bármelyikén:
https://eonkormanyzat.gov.hu
https://e-onkormanyzat.gov.hu
https://ohp.asp.lgov.hu

ugyintezes kicsi

logo njt

banner-270

Az ebtartás szabályai

images

 

ELOLVASOM!

Községünk jeles épületei

Látogatottság

mod_vvisit_counterMa:71
mod_vvisit_counterTegnap:186
mod_vvisit_counterEzen a héten:804
mod_vvisit_counterMúlt héten:1645
mod_vvisit_counterEbben a hónapban:3059
mod_vvisit_counterMúlt hónapban:1905
mod_vvisit_counterÖsszes:461093

Dátum: 2020-02-22 13:11