Becsengetéstől a karácsonyi készülődésig PDF Nyomtatás E-mail
Facebook

Amikor a fecskék készülődnek a messzi, melegebb tájakra, az iskolás gyerekek számára is megkezdődik az izgalmakkal teli készülődés az új tanévre. Különösen az első osztályosok számára tartogat rejtélyeket az iskolás élet különös világa. A nyár végén az iskolástáska megvásárlása, a taneszközök beszerzése is jelzi, hogy nemsokára itt az iskola.

Augusztus utolsó napjaiban magkapták a tanulók a tankönyvcsomagot. A Községi Önkormányzat jóvoltából az idei évben is teljesen ingyenes vehette kezébe minden tanuló tankönyveit, munkafüzeteit.
A nyári nagytakarítás után a régi barátságos iskolai környezet fogadta a tanulókat.
A 2011/2012-es tanévet 141 iskolás tanulóval kezdtük meg, s különösen nagy szeretettel fogadtuk a kis első osztályosokat. Az óvó nénik átkísérték őket az óvodából, s átadták a tanító néninek, aki gondos szeretettel tanítgatja, nevelgeti őket. A számolás, írás, olvasás tudományát kóstolgató kis nebulók mára már szépen elboldogulnak a tízes számkörben, sok betűt megismertek, s már el is tudják olvasni saját nevüket.

Első osztályosaink a 2012/2013-as tanévben:
BÁNYAI MÁTÉ
BORI BLANKA
DOBOS KRISTÓF
GÁL BALÁZS
BÁL BÉLA
HARASZTI VIRÁG
HERCEG MELINDA
HUSZTI ZSOLT
MÁSZÁROS MÁRK
PISZÁR MILÁN
RÁCZ KRISZTIÁN
SALLAI SZABOLCS
SÁNTA ÁDÁM
SMOHAI RÉKA
TÓTH ANDRÁS
TÓTH BALÁZS
VARGA MÁRK
VERES LEILA
tanító nénijük Ács Imréné

A felsőbb évesek is belevetették magukat a munkába. A tanórai feladatok, szabadidős foglalkozások, szakkörök, sportfoglalkozások tartalmasan kötik le idejüket. Tovább folytatjuk intézményünkben a kompetencia alapú oktatást, melynek segítségével az életben jobban elboldoguló, praktikus tudással is felvértezett tanulók hagyhatják el majd a 8. évfolyam végén iskolánkat, hogy az új módszerekkel elsajátított használható tudást, a közös munkával, tapasztalati úton megszerzett ismereteket a középiskolában kamatoztassák. Azzal, hogy nagyobb lehetőséget biztosítunk a gyermekek kreativitásának, kutató munkájának, megtanulják, hogyan kell közösen dolgozni. A tananyagok és iskolai programok projektben való megvalósítása mára már megszokott módszerré vált tanodánkban.

Az idén is megszerveztük a tanulók színházlátogatását. Novemberben ásványkiállítás volt az iskolában. Nem csak megcsodálhattuk ezeket az érdekes képződményeket, de még az ásványokról érdekes előadást is hallgathattak tanulóink.

November 17-én tartottuk hagyományos jótékonysági bálunkat. A sikeres rendezvényt több mint száz vendég tisztelte meg jelenlétével. A résztvevők és támogatók több mint 330.000 forintot adományoztak az iskolának.

Sikeres hagyományos programunkat az „Almanap”-ot a gyermekek örömére az idén is megtartottuk. Az egészséges életmódot szorgalmazó plakátok mellett minden tanórán sort kerítettünk arra, hogy ezt a finom gyümölcsünket a lehető legjobban megismerjük. A matematika órák feladataiban, a tollbamondások szövegében is „megjelent” az alma. Feldolgoztuk a görög mitológia híres történetét a trójai háborút, mely bizony egy alma – igaz nem akármilyen – miatt robbant ki. A napot finomságokkal koronáztuk meg, mindenki megkóstolhatta a konyhás nénik által sütött finom almás kalácsot. A szülők is gondoskodtak különleges csemegékről, ízletes süteményekkel, kompótokkal kedveskedtek gyermekeiknek.

Reméljük, hogy a Mikulás is időben megérkezik majd iskolánkba, s puttonyában mindenkinek hoz majd Mikulás-csomagot. December 5-én 9 órától bábszínházi előadást, december 6-án pedig szórakoztató műsort kapnak ajándékba tanulóink. Mindkét rendezvényünket pályázati pénzből finanszírozzuk.

Decemberben kezdetét veszi a Karácsonyi projektünk. Az adventi készülődés jegyében karácsonyi díszeket, kisebb ajándéktárgyakat, adventi koszorúkat készítenek a tanulók, melyekkel az osztályukat díszítik majd fel. Bizonyára nem fog hiányozni a karácsonyi mézeskalács sem a karácsonyi ünnepi asztalról. A program december 21-én karácsonyi ünnepséggel zárul, melyre a szülőket, érdeklődőket is szeretettel várjuk.

Az iskola tanulóifjúsága és dolgozói nevében Békességet, boldogságot, szeretetben gazdag szép karácsonyt és minden jóban bővelkedő új esztendőt kívánok!

 

Karácsonyi fények jöjjetek
Asztalunkra étkeket,
Lelkünkbe reményeket,
Csendes nyugalmat hozzatok.
Csak a szeretet, semmi más
Mit minden igaz lélek ez estén kíván.

 

 

Fizetési számlaszámaink

Költségvetési főszámla:
11744034-15403746

Helyi iparűzési adó:
11744034-15403746-03540000

Gépjárműadó:
11744034-15403746-08970000

Késedelmi pótlék:
11744034-15403746-03780000

Egyéb bevétel:
11744034-15403746-08800000
(pl. mezőőri járulék)

Talajterhelési díj:
11744034-15403746-03920000

Illeték:
11744034-15403746-03470000

Bírság és végrehajtási költség:
11744034-15403746-03610000

Termőföld bérbeadásából származó jövedelem:
11744034-15403746-08660000

Az E-önkormányzat portál elérhető
az alábbi címek bármelyikén:
https://eonkormanyzat.gov.hu
https://e-onkormanyzat.gov.hu
https://ohp.asp.lgov.hu

ugyintezes kicsi

logo njt

Sertéstartók figyelmébe!

pigIsmételten felhívom a sertéstartó gazdák figyelmét, hogy vaddisznóban bejelentett afrikai sertéspestis megbetegedések miatt fokozott figyelmet kell fordítani a fertőzött területen a sertésállományok védelmére.

Bővebben...

Sertés pestises határozat
LETÖLTÉSE

Sertés pestises MÓDOSÍTOTT
határozat LETÖLTÉSE

Tűzvédelem

Első fokon eljáró tűzvédelmi hatóság:
+36 45 506 020

Katasztrófavédelem tájékoztatója.

Alpolgármesteri ügyfélfogadás

Az önkormányzat SZMSZ-ének 29.§ (2) bekezdése szerint :”Az alpolgármester ügyfélfogadást tart: minden hónap második szerdáján 14.00-16.00 óráig”

Tájékoztatjuk a Tisztelt Lakosságot, hogy augusztus hónapban az alpolgármester ügyfélfogadása augusztus 19-én kerül megtartásra az alpolgármester előre nem várt elfoglaltsága miatt.

Megértésüket köszönjük!

Ebzárlat és legeltetési TILALOM!

ebzarlat

Koronavírus HÍREK

koronavirus

koronavirus1

koronavirus2

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
tájékoztatója:

Agrarkamara

Körzeti Megbízotti tájékoztató

Tájékoztatom a tisztelt lakosságot, hogy az Anarcs Körzeti Megbízotti csoport közvetlen szolgálati elérhetősége: +36/30-297-6623 normál perc díjas mobiltelefonszám.

Csoport és tagjai:

Pap, Nyírlövő, Lövőpetri - Pokol Attila r. zls.
Anarcs, Szabolesbáka - Kovács Tibor r. ftzls.
Jéke - Orosz Zoltán r. ftönn.
Fényeslitke - Szabó Róbert r. tzls.

Bővebben..

Ma 2020. október 28., szerda, Simon és Szimonetta napja van. Holnap Nárcisz napja lesz!

banner-270

Az ebtartás szabályai

images

 

ELOLVASOM!

Községünk jeles épületei

Látogatottság

mod_vvisit_counterMa:44
mod_vvisit_counterTegnap:81
mod_vvisit_counterEzen a héten:185
mod_vvisit_counterMúlt héten:692
mod_vvisit_counterEbben a hónapban:2828
mod_vvisit_counterMúlt hónapban:5079
mod_vvisit_counterÖsszes:495865

Dátum: 2020-10-28 11:06